4.kolo OBV Cup 2026 - Štěpánovice
V horkou a slunečnou neděli jsme se 21. 6. vydali do Štěpánovic na 4. kolo OBV Cupu, které přilákalo řadu týmů z okolí a nabídlo zajímavé souboje ve všech soutěžních kategoriích.
Celý závod se skládal ze dvou disciplín, požární útok a štafeta 4 x 60 m. Tradičně se soutěžilo ve třech kategoriích, mladší žáci, starší žáci a junioři. Do každé kategorie jsme vyslali jeden tým, který se snažil navázat na předchozí výsledky a vybojovat co nejlepší umístění.
Mladší žáci:
Kategorie mladších žáků se i tentokrát stala nejvíce obsazenou kategorií celého závodu. Do soutěže se zapojilo 13 týmů, které svůj závod zahájily požárním útokem. Naši mladší žáci zastavili časomíru na hodnotě 22,45, což v této disciplíně stačilo pouze na osmé místo. Ve štafetě se jim již dařilo výrazně lépe a skončili druzí za týmem z Heroltic “A“. Po sečtení bodů z obou disciplín nám konečné pořadí vyneslo 5. příčku. Celkovým vítězem se stal tým z Heroltic, stříbrnou pozici obsadila Březina a bronz si odvezl Křižínkov.

Starší žáci:
Náš tým starších žáků soupeřil s dalšími pěti týmy téže kategorie. První souboj svedli na štafetě, kde po odběhnutí všech týmů nakonec obsadili druhé místo a vytvořili si tak slibnou výchozí pozici do další disciplíny. Jenže po dokončení požárního útoku hlavní rozhodčí zvedl červený praporek, který znamenal diskvalifikaci. Menší problém nastal na stroji, kde se nepovedlo zapojit savici ještě před sražením terčů. Tým z Kalů byl také diskvalifikován, a protože náš tým se lépe umístil na štafetě, odváží si stejně jako mladší žáci páté místo. Zlato putovalo do Deblína, stříbro zůstalo doma ve Štěpánovicích a pohár za třetí místo si odvezla Svatoslav.

Junioři:
Po odběhnutí všech mladších a starších žáků následoval závod juniorů, kam bylo přihlášeno osm týmů. Poslední naděje, která měla ještě šanci dovést domů jeden z cenných kovů. Naštěstí se podařilo! Díky skvělému výkonu a výslednému času 18,83 si odvezlo druhé místo. Naši junioři tak nestačili pouze na tým z Lomničky, který ovládl celou kategorii s časem 17,13 a odvezl si zlatý pohár. Na 3. místě skončil tým z Čebína.

Ze Štěpánovic jsme si nakonec odvezli jednu medaili a řadu cenných zkušeností, které bychom rádi zúročili v posledním závodě před prázdninami v Dolních Loučkách. Nyní před námi stojí poctivá příprava, během níž nesmíme nic podcenit.